Estonian / Eesti keel

[Juhend] Alustamine phpBB foorumiga. - Estonian

[Juhend] Alustamine phpBB foorumiga.

by [Mikk] » Sun Apr 28, 2019 5:12 pm

Alustamine phpBB 3.2 tarkvaraga.

Nõuded

phpBB tarkvaral on mõningad nõuded, mis peavad olema enne täidetud, kui saad antud tarkvara paigaldada ja kasutama hakata. Selles teemas ja peatükis on need nõuded ära seletatud.
 • Veebiserver või -majutus peab jooksma mõne suurema operatsioonisüsteemi peal, koos PHP toega.
 • Üks nendest SQL andmebaasi süsteemidest peab olema serveris saadaval:
  • MySQL 3.23 või sellest kõrgem versioon (MySQLi toega)
  • MariaDB 5.1 või sellest kõrgem versioon
  • MS SQL Server 2000 või sellest kõrgem versioon (läbi ODBC)
  • MS SQL Server 2005 või sellest kõrgem versioon (läbi native adapter, SQLSRV)
  • Oracle
  • PostgreSQL 8.3+
  • SQLite 3.6.15
 • PHP 5.4.7+ (>=5.4.7+ (kokkusobiv)) tugi, mis toetab andmebaasi, mida plaanid kasutama hakata.
 • getimagesize() funktsioon on lubatud.
 • Järgnevad PHP moodulid on nõutud.
  • json
 • Järgnevad PHP moodulid on valikulised, kuid annab juurdepääsu lisavõimalustele.
  • zlib tihendamise tugi
  • Väline FTP tugi
  • XML tugi
  • Imagemagick tugi
  • GD tugi
Kõiki neid vajalikke nõudeid kontrollitakse serverisse paigaldamise käigus.


Paigaldamine

phpBB 3.1 Ascraeus paigaldamine ja kasutamine on vägagi lihtne. Süsteem juhendab sind terve paigalduse aja, ning seda eestikeeles.

Kui oled allalaadinud phpBB3 värskeima versiooni, ning selle arhiivi lahti pakinud ja üleslaadinud oma serverisse asukohta kus soovid oma foorumit näidata, pead sisestama veebilehitsejas URLi mis avab phpBB3 paigaldamise lehekülje (http://www.example.com/phpBB3 näiteks). Esimene kord kui sa veebilehitsejaga lähed oma foorumi aadressile, siis phpBB automaatselt tuvastab, et sa ei ole veel paigaldanud tarkvara, ning suunab sind automaatselt paigalduse kausta.

Image

Üldised seaded

See lehekülg annab sule ülevaate statistikast, ning lubab seadistada põhi seaded foorumile. Peale phpBB paigaldamist suunatakse sind "Administraatori Juhtpaneeli (AJP)", kuhu saad hilisemalt siseneda kas foorumi jaluses sama linki vajutades või päises olevat AJP lingile minnes. Selles liideses saad sina, kui administraator muuta põhimõtteliselt kõike muuta.

Foorumi seaded

Kõige esimesena, pele foorumi paigaladamist, sa võibolla tahad külastada "Foorumi Seaded" lehekülge. Kus saad muuta oma nime (Foorumi nimi) ja kirjelduse (Foorumi kirjeldus).
setting_sitename.PNG

Sellel leheküljel on ka sellised valikud nagu, "Peamise veebilehekülje URL" ja kuupäeva ja aja formaat. Samuti saad valida ka seal oma foorumile uue vaikimisi stiili (loomulikult enne pead stiili paigaldama) valikutega, kas stiil vahetatakse jõuliselt välja kõigil kasutajatel või kasutajad peavad oma KJP'st ise vahetama. Samuti sa saad külalistele panna ka eraldi stiili, kui seda on liikmetel.

Ja kõige tähtsam, sellel leheküljel on sul võimalik vahetada kogu foorumi keelt. Pea meeles ainult seda, et kui vahetad keelt, siis liikmed peavad selle oma KJP paneelist ka ära muutma - kui on sul rohkem, kui üks keel.

Foorumi valikud

Sellel leheküljel saad mõned foorumi funktsioonid täielikult keelata või lubada. Siin on sul võimalik lubada või keelata näiteks, kasutajanimede vahetamist, manuste lisamist postitustele või siis keelata BBkoodide lisamist postitustesse.

Juhul, kui täielik BBkoodide keelamine on sinu meelest väga karm tegevus, siis on ka selline valik olemas keela BBkoodid signatuuris. Sellega enam ei saa pilte lisada signatuuridesse.

AJP vaheleht "Foorumi valikud" pakub sulle suurepärast võimalust hallata oma foorumi viisil kõik-või-mitte-midagi. Kui sa aga soovid minna veel sügavamale seadetesse, siis igal valikul on ka oma lehekülg, mis laseb sul seadistada maksimaalse arvu sümboleid postitustes vahelehel "Postitamise seaded" või kui suured peaksid olema avatarid vahelehel "Avatari seaded".

Tähtis! Kui keelad mõne funktsiooni, siis see võib muutuda ka kättesaadamatuks kasutajale, kellele on omistatud just need õigused õiguste vahelehel.

Kategooriate ja foorumite loomine, ning seadistamine

Foorumid on sektsioonid, kus teemad on salvestatud. Ilma foorumiteta ei oleks kuhugile kasutajatel postitada. Samuti nende tegemine on vägagi lihtne.

Esmalt ole kindel, et sa oled sisselogitud Administraatori Juhtpaneeli. Link on all jaluses, või üleval päises "AJP" nimeline link. Kõige üleval on vahelehed, sina pead aga võtma uue foorumi tegemise lehekülje - selleks on FOORUMID vaheleht.

Foorumi vaheleht on lehekülg, kus saad hallata oma foorumeid ja alafoorumeid. Alafoorumid on foorumid, mis asuvad peafoorumis sees. Neid foorumeid on võimalik kuvada ka esilehele, kui vajutad foorumi juures olevale rohelisele ringile (Muuda), ning valid "Näita alafoorumeid vanemfoorumi legendis"

Uue foorumi loomiseks vajuta linki nimega "LOO UUS FOORUM" kõrval asuvasse lahtrisse kirjuta foorumi nimi, seda on võimalik hilisemalt ka muuta sama foorumi seadetest "Foorumi nimi". Õiguste määramiseks on soovitatav, mitte kustutada vaikimisi kategooriat ja foorumid vaid need muuta ära endale sobivamaks ja hilisemalt kopeerida üle.

Tähtis! Kui sa ei seadista mitte ühtegi õigust foorumile, siis sellele foorumile ei ole mitte kellegil ligipääsu.

Õiguste seadistamine

Peale seda kui oled teinud oma esimese foorumi, siis nüüd oleks vaja lisada õigusi neile. Õiguste tüübid on järgnevad:
 • Kasutaja / Grupide õigused (üldised) - näiteks keela ja muuda avatari
 • Administraatori õigused (üldised) - näiteks luba hallata foorumeid
 • Moderaatori õigused (üldised või foorumi põhised) - näiteks luba sulgeda teema või kasutajale lisada keeld
 • Foorumi õigused (foorumi põhised) -näiteks luba vaadata seda foorumit või postitust, teemat

Old co-Authors of Estonian Translation and support can see at phpBB.com #phpBBeesti
[Mikk]
Registered User
Posts: 162
Joined: Thu Aug 13, 2015 9:48 am
Location: Estonia
Contact: