Estonian / Eesti keel

[Juhend] Kategooria "Kohandamine". - Estonian

[Juhend] Kategooria "Kohandamine".

by [Mikk] » Sun Apr 28, 2019 5:17 pm

Foorumi kohandamine.

phpBB-ga saad kohanda oma foorumit mitmest küljest.

Stiilid

Oma foorumi välimust saad muuta paigaldades stiile või muutes vaikimisi stiili.

Lae oma stiil serverisse foorum/styles kausta üles, mine AJP vahelehele Kohanda, edasi vajuta Stiilide haldamine ja vali Paigalda stiil.

Mõningad nimetused AJP lehelt:
Detailid: See link viib sind stiili detailide leheküljele kus saad: muuta nime, seadistada stiili aktiivseks või keelata, samuti ka teha foorumi vaikimisi stiiliks.

Aktiveeri / Deaktiveeri: On vist ilma seletusetagi selge, et antud kohast saad lubada või keelata stiili lihtsalt ja kiirelt.

Eemalda: Kui kasutajatele ei meeldi stiil või nad ei kasuta seda enam rohkem, siis mõistlik on eemaldada see. Kui eemaldad stiili, siis kasutajad kes veel kasutasid antud stiili viiakse automaatselt üle foorumi vaikimisi stiilile. Samuti on sul võimalik ka täielikult eemaldada antud fail ka failisüsteemist - tee linnuke vastavasse kasti. See siis eemaldab täielikult stiili ja kustutab failid, seda tegevust ei ole võimalik tagasi võtta.

Eelvaade: See on vägagi kasulik funktsioon administraatoritele. Kui vajutad linki, siis viiakse sind foorumile ja sulle näidatakse foorumit stiiliga kus vajutasid eelvaate nuppu. Kasulik, kui soovid enne teada kas stiil näeb normaalne välja ja tasub aktiveerida ka seda teistele. Antud funktsiooni saab kasutada isegi siis kui stiil on deaktiveeritud. Stiili ID on kirjutatud URL reale, seega saad vaadata foorumit veel aktiveerimata stiiliga eelvaatest.

Laiendused

Laiendustega saad lihtsasti lisada uusi funktsioone oma foorumile. Mitmed laiendused on ka lokaliseeritud eesti keelde!

Keelefailid

Kui sinu foorumite liikmete ja külaliste seas on neid kes ei räägi eesti keelt, siis saad paigalda omale mõne keelefaili, millega saad tõlkida oma foorumi teatud keelde (tõlgitakse foorum, kuid selle sisu on ikkagi see kuidas kasutajad on selle kirjutanud).

Keelefaile saab allalaadida phpBB.com allalaadimiste leheküljelt.

Et paigaldada keelefail, paki lahti allalaaditud fail ja laadi kausta sisu üles oma serverisse kaustadesse languages ja styles oma foorumi root kausta. Kaust language peab sisaldama ka Sinu keele ISO koodi - eesti keele puhul on selleks "et".

Peale seda kui oled keelefaili üleslaadinud mine oma Administraatori Juhtpaneeli (AJP) ja vali Kohanda, ning sealt keele haldamine. Vali paigaldamata keelte failide hulgast soovitud, ning vajuta Paigalda.

Kui keelefail on paigaldatud, siis kasutajatel on võimalik valida seda Kasutajate Juhtpaneelist » Foorumi eelistused » Muuda üldised seadeid kohast.

Pane tähele, et teha keelefail oma foorumis vaikimisi keeleks, pead muutma seda AJP -> Üldine -> Foorumi Konfiguratsioon -> Foorumi seaded.

Old co-Authors of Estonian Translation and support can see at phpBB.com #phpBBeesti
[Mikk]
Registered User
Posts: 162
Joined: Thu Aug 13, 2015 9:48 am
Location: Estonia
Contact: